NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » FAZY PRZEMOCY

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Fazy przemocy

  
Admin
27.07.2009 22:47:15
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1591 #296887
Od: 2009-6-1
Fazy (Cykle) przemocy

-Faza narastania napięcia, w której sprawca jest zazwyczaj napięty, czepia się o wszystko. Skutkiem tego są drobne nieporozumienia powodujące dalszy wzrost napięcia.
Zaczyna pojawiać się agresja. Energia ofiary jest skoncentrowana na wszystkich możliwych działaniach mogących zapobiec kolejnej awanturze. Prawdą jest, iż ofiara nie może nic zrobić, aby uniknąć kolejnej fazy.
Zaczyna się czuć odpowiedzialna za zachowanie sprawcy.

-Faza ostrej przemocy, w której następuje wybuch agresji, sprawca przemienia się w kata, jest gwałtowny. Znajduje w zachowaniu ofiary pretekst dla siebie, wywołuje awanturę używając poza przemocą fizyczną również innych jej form. Ofiara może zostać pobita, zraniona, zagrożone może być jej życie.
W tej fazie ofiara najczęściej szuka pomocy (pogotowie, lekarz pierwszego kontaktu, policja).


-Faza miodowego miesiąca - w tej fazie sprawca okazuje skruchę i miłość zwłaszcza, gdy ofiara ujawni prawdę na zewnątrz.
Sprawca zachowuje się tak jak ofiara sobie tego życzy, przeprasza oraz obiecuje poprawę. Do przeprosin sprawca często dołącza prezenty. Sprawca i ofiara zachowują się jak świeżo zakochana para . Ofiara zaczyna myśleć i wierzyć, że partner zmienił się, a przemoc była wyłącznie incydentem, który się nie powtórzy.
Faza miodowego miesiąca zatrzymuje ofiarę w cyklu przemocy, faza ta mija i po niej następuje faza narastającego napięcia.
Niesie ze sobą zagrożenie, bo faza po niej następująca bywa zazwyczaj gwałtowniejsza, co jest związane z większym zagrożeniem dla ofiar
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra21.07.2024 01:13:06
poziom 5

oczka
  
jacko
24.02.2019 21:37:51
Grupa: Użytkownik

Posty: 5 #2641389
Od: 2019-2-24
jak to mawiał mój dziadek: jak chce się uderzyć psa, kij się zawsze znajdzie
_________________
montaż klimatyzacji Warszawa, mechaniczne udrażnianie rur, przepychanie kanalizacji naprawa-kanalizacji.pl klimatyzacja Ursynów
  
Ewelka15
29.03.2019 10:12:41
Grupa: Użytkownik

Posty: 6 #2652062
Od: 2019-3-29
Czasem wynikiem przemocy może być nałóg przykładowo alkoholizm. Wtedy dobrze by było aby taka osoba zaczęła się leczyć. Wiem że nie zawsze łatwo taką osobę nakłonić do tego aby zaczęła takie leczenie. Ale wiem z prywatnego doświadczenia że warto próbować. Jest taki ośrodek Medox w Nowym Modlinie http://medox.org.pl/ Tam bardzo skutecznie leczą z różnych uzależnień w tym również z alkoholizmu. Bardzo skuteczni psychologowie tam zajmują się osobami potrzebującymi takiej właśnie pomocy.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » FAZY PRZEMOCY

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków