NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » RÓWNOŚĆ OFIAR PRZEMOCY?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Równość ofiar przemocy?

  
Admin
06.08.2009 13:25:28
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1591 #300240
Od: 2009-6-1
The Guardian
W pewnym niezależnym centrum dla ofiar przemocy w rodzinie nagminnie przyjmowano mężczyzn i kobiety z tych samych związków

Zgodnie z nowymi przepisami w kwestii równości, organizacjom charytatywnym opiekującym się maltretowanym kobietom grozi utrata funduszy, jeżeli nie zaoferują pomocy także mężczyznom będącym ofiarami przemocy domowej.

Women's Aid, organizacja, której patronuje między innymi żona premiera, Sarah Brown, twierdzi, że nie świadczy usług mężczyznom, ponieważ dzięki temu skrzywdzone kobiety i dzieci czują się bezpieczniej. Niektóre władze lokalne domagają się jednak, by usługi takie jak poradnictwo i pomoc psychologiczna były dostępne dla osób obu płci.

Fiona Mactaggart, była wiceminister w Home Office, powiedziała, że niektóre podmioty utraciły finansowanie lub kontrakty ze względu na "niezamierzone konsekwencje" zmian w prawie równościowym.

– Część samorządów interpretuje równouprawnienie w ten sposób, że ośrodek musi pomagać także mężczyznom, nie tylko kobietom – mówi Mactaggart, współprzewodnicząca kobiecego koła deputowanych Partii Pracy. – W nowym systemie dochodzi do absurdów, których nikt nie przewidział.

Choć według najnowszego Brytyjskiego Sondażu o Przestępstwach 15 procent mężczyzn twierdzi, że zostało pobitych przez partnerkę lub partnera, skala przemocy domowej wobec mężczyzn jest kwestią dyskusyjną. Badania sugerują, że wiele zarzutów dotyczących rzekomej agresji kobiet formułowanych jest przez mężczyzn, którzy sami zostali oskarżeni o przemoc w rodzinie.

Nicola Harwin, dyrektor generalna Women's Aid, twierdzi, że jej ośrodki opiekuńcze nie mają wprawdzie obowiązku przyjmowania mężczyzn, ale w momencie ogłoszenia przetargów na usługi lokalne wiele z nich usłyszało, że muszą zapewnić mężczyznom poradnictwo i pomoc, bo inaczej stracą fundusze. To przekreśla kilkadziesiąt lat pracy i rozwoju tych instytucji, mówi Harwin. W niektórych przypadkach kontrakty zawierane są z niedoświadczonymi usługodawcami, którzy obiecują zajmować się osobami obu płci, ale nie przestrzegają ważnych reguł zapobiegających dalszemu krzywdzeniu ofiar przez agresywnych partnerów.

– W pewnym niezależnym centrum dla ofiar przemocy w rodzinie nagminnie przyjmowano mężczyzn i kobiety z tych samych związków. Kiedy facet mówi: "Tak naprawdę to ona mnie maltretuje, a nie na odwrót", policja powinna rzecz jasna potraktować sprawę poważnie, ale te dwie osoby nie mogą mieć jednego terapeuty – podkreśla Harwin.

Dodaje ona, że wiele wolontariuszek i pracowniczek organizacji opiekuńczych to byłe ofiary przemocy, którym bardzo zależy na tym, by ośrodek był miejscem tylko dla kobiet. – Będziemy świadkami kurczenia się podaży tych usług. Kobiety chętniej zgłaszają się do żeńskich organizacji. Dla wielu pań, które na skutek przemocy domowej były ubezwłasnowolnione i nie miały kontroli nad własnym życiem, kluczowe znaczenie ma to, że trafiają do organizacji prowadzonej przez kobiety i dla kobiet – mówi Harwin.

Women’s Aid kieruje dzwoniących do niej mężczyzn do specjalnych męskich grup wsparcia dla ofiar. Organizacje praw mężczyzn twierdzą jednak, że usługi dla panów są dużo mniej rozbudowane.

Mactaggart chce, by ministrowie rozwiązali te problemy, będące mimowolną konsekwencją tak zwanego obowiązku równościowego, zgodnie z którym władze lokalne muszą zapewnić, by usługi nie dyskryminowały ze względu na płeć. Rządowe Biuro Równości twierdzi, że rady są nadgorliwe, jeżeli chodzi o nowy przepis: – To nie może być uzasadnieniem dla likwidacji usług. Taka jest obowiązująca interpretacja – informuje jego przedstawiciel.

źródło: onet.pl
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra21.07.2024 00:55:58
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » RÓWNOŚĆ OFIAR PRZEMOCY?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków