NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » STOP PRZEMOCY W RODZINIE

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

STOP PRZEMOCY W RODZINIE

  
Admin
07.10.2009 08:14:21
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1591 #335358
Od: 2009-6-1
Przerwij tabu - otwórz oczy na przemoc!
Akcja społeczna


Szczęśliwa rodzina to marzenie milionów ludzi na całym świecie. Moje również.

Chciałabym, aby jak najwięcej osób miało szanse dorastać w szczęśliwej, pełnej, pozbawionej stresów i przemocy rodzinie.


Aby dzieci miały w rodzicach oparcie, a współmałżonkowie (partnerzy) darzyli się wzajemnie szacunkiem i miłością. Aby rodzina była dla każdego z jej członków azylem bezpieczeństwa. Ostoją spokoju, radości i satysfakcji życiowej. Aby z tych szczęśliwych rodzin, wyrastali nowi szczęśliwi dorośli i aby tworzyli swoje własne szczęśliwe rodziny.

To nie utopia ani czcza mrzonka. Wierzę, że to możliwe dla każdego człowieka. Wymaga jedynie zaangażowania, jak największej ilości osób w ruch antyprzemocowy. A pomagać może każdy - w sposób łatwy, szybki i bezpłatny.

Przemocą jest każde zachowanie względem drugiej osoby, w której celowo używając swojej przewagi, chcemy mieć kontrolę nad innym człowiekiem


Przemoc w rodzinie przyjmuje różne formy - od przemocy fizycznej, takiej jak klapsy, uderzenia, kopanie i bicie, po znęcanie się psychologiczne, zastraszenie, ciągłe umniejszanie i poniżanie oraz różne zachowania kontrolujące jak izolacja osoby od przyjaciół i rodziny, śledzenie i ograniczenie poruszania się, dostępu do informacji i pomocy.

Większość ludzi styka się na co dzień z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie, ale nie zawsze ma "oczy szeroko otwarte" na ten problem. Wynika to z tego, że przez lata problem przemocy stanowił pewne tabu, które przyczyniło się do utrwalenia mitu, aby prać brudy we własnym domu i nie wychodzić z tym na zewnątrz. Ale to jest wielki błąd, ponieważ taka postawa, daje sprawcom przemocy niepisaną zgodę na stosowanie przemocy. Sprawca wtedy myśli tak " Skoro osoba, którą gnębię nikomu o tym nie powie, to czuję że mam prawo znęcać się nad nią do woli, bo jestem bezkarny. Więc skoro mogę, to będę to robić nadal".

Brak reakcji na przemoc wokół Ciebie, to Twoja niema zgoda na nią!

Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na najbliższe otoczenie, nauczenie się umiejętności czytania pomiędzy wierszami. Gdy zacznie się świadomie zwracać większą uwagę na wielorakie aspekty przemocy wokół nas, to zaczyna się tę przemoc samoistnie dostrzegać. Oczywiście najłatwiej dostrzec przemoc fizyczną i seksualną, ponieważ pozostawia po sobie trwałe ślady w postaci siniaków czy skaleczeń. Dużo trudniej zweryfikować przemoc ekonomiczną czy psychiczną. Z 3 powodów - po pierwsze nie zostawiają po sobie, aż tak widocznych śladów, po drugie pokutuje tu właśnie mit o niemówieniu na zewnątrz o tym co się dzieje w domu i wreszcie po trzecie, ludzie nie wiedzą w jaki sposób reagować na przemoc zarówno jako osoba jej doświadczająca, jak i świadek wydarzeń (czy przyjaciel któremu się dana osoba zwierza). I ten brak wiedzy w zakresie postępowania wobec osób doświadczających przemocy bardzo chcę zmienić.


Chcemy zachęcić wszystkich do otworzenia swoich serc na potrzeby maltretowanych osób, którym na co dzień brakuje miłości i wsparcia ze strony swoich bliskich.


Pobierz, przeczytaj i prześlij dalej

Zgodnie z art. 207§1 Kodeksu Karnego, przemoc w rodzinie jest przestępstwem i jako takie podlega karze. A jednak przemoc domowa wciąż stanowi problem w naszym kraju, co trzecia osoba w Polsce styka się z tego rodzaju zjawiskiem. Każdego roku około 50 kobiet popełnia samobójstwo z powodu przemocy ze strony partnera. Notuje się również stosowanie przemocy wobec osób starszych i schorowanych.

Pobierz ebooka "Zrozumieć przemoc" (46 stron A4)strzałkahttp://psychorada.pl/pobierz.php

przekazuj ebooka "Zrozumieć przemoc" komu tylko możesz. Im więcej osób zrozumie jak działają mechanizmy uzależniania się ofiary od sprawcy, tym więcej osób będzie pomagało przełamać barierę milczenia o przemocy w rodzinie.

Razem możemy zdziałać bardzo dużo. Trzeba tylko zacząć działać.

żródło:http://psychorada.pl/przemoc.html
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra20.07.2024 23:09:35
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » STOP PRZEMOCY W RODZINIE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków