NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » POBIŁA MNIE ŻONA.

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Pobiła mnie żona.

Bardzo się wstydzę, nie pójdę na policję
  
Admin
17.11.2010 16:39:33
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1591 #603918
Od: 2009-6-1
Ten problem dotyczy całej Europy. We Francji rocznie 30 mężczyzn umiera na skutek pobicia przez kobiety, a ponad 110 tys. pada ofiarą przemocy. W Polsce jest podobnie. Tyle że, jak mówią policjanci, trudno dotrzeć do ofiar - pisze "Polska The Times".

Jak podkreśla dziennik, mężczyźni padający ofiarą przemocy ze strony kobiet w większości wstydzą się iść z tym na policję. Bo przecież mężczyzna musi być twardzielem - tak im wmówiono. Jednak policyjne statystyki mówią co innego: coraz więcej kobiet podnosi rękę na swoich partnerów.

- Komu miałbym o tym opowiedzieć? Kolegom z pracy? Przecież by mnie wyśmiali. Rodzicom? Już słyszę matkę, która mówi: co to za chłop, który da się pobić babie. Dlatego milczałem - opowiada gazecie 38-letni Mariusz, którego żona biła przez trzy lata, aż w końcu postanowił od niej uciec.

- Ludzie wedle stereotypów częściej wierzą kobietom, dlatego tak trudno udowodnić mężczyznom, że to oni są ofiarą przemocy. A takie przypadki zdarzają się coraz częściej - mówi Agnieszka Włoszczycka pracująca w Stowarzyszeniu na rzecz Przemocy w Rodzinie oraz w Fundacji "Akcja". Jednak jak zaznacza Włoszczycka, wobec panów, którzy zgłaszają się do jej fundacji, zdecydowanie częściej dochodzi do przemocy psychicznej niż fizycznej, a ta wcale nie boli mniej.

"Polska The Times" zaznacza, że choć jeszcze kilka lat temu mężczyźni doświadczający przemocy byli wyśmiewani nawet w instytucjach pomocowych, ostatnio wiele się zmieniło. - Wszyscy już wiemy, że mężczyźni bywają ofiarami przemocy, i nie ma w tym nic dziwnego - mówi Tomasz Bilicki z Centrum Służby Rodzinie. - Nikt nie zasługuje na przemoc, wszystkich boli tak samo - dodaje.

Mimo to często zdarza się, że interweniujący policjanci traktują takie pobicie jako nic nieznaczący incydent, zwykłą małżeńską sprzeczkę, drobiazg. - To zniechęca do sięgnięcia po telefon w przypadku kolejnego pobicia - ocenia Andrzej Słoniawski, wiceprzewodniczący Inicjatywy Społecznej "Porozumienie Rawskie".

Według badań przeprowadzonych przez CBOS, 9% mężczyzny otwarcie przyznaje się, że było bitych przez partnerów - pisze "Polska The Times".

Źródło: WirtualnaPolska
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra20.07.2024 23:24:45
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRZEMOC W RODZINIE » POBIŁA MNIE ŻONA.

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków