NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRZEMOC W SZKOLE I PRACY » STRZEŻ SIĘ PIGUŁKI GWAŁTU!

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Strzeż się pigułki gwałtu!

  
Admin
22.07.2009 18:33:21
poziom 6



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #294688
Od: 2009-6-1
Strzeż się pigułki gwałtu!

Jedna tabletka kosztuje 2 zł. Rozgnieciona i wrzucona do szklanki piwa, kieliszka wina czy drinka staje się narzędziem gwałcicieli. Kara 3 lat więzienia nie odstrasza nabywców, którzy chcą uwieść i zgwałcić poznane na imprezach dziewczyny.

Zdaniem policjantów, to właśnie ten lek najczęściej sprzedają handlarze narkotyków mężczyznom, którzy chcą wykorzystać seksualnie młode kobiety. Stał się on dużo bardziej popularny i łatwiejszy do nabycia niż inny specyfik, uznany jako pierwszy za pigułkę gwałtu.

Jak donosi "Super Express", produkowany od lat w Polsce lek X, którego nazwy świadomie gazeta nie podaje, leczy padaczkę i zapobiega jej napadom. Ale w połączeniu z alkoholem jest bardzo niebezpieczny. - Pigułka rozpuszczona w szklance piwa, kieliszku wina lub wódki może

powodować zaburzenia świadomości. Dwie tabletki lub więcej: silne zamroczenie lub totalną niepamięć - potwierdza dr n. med. specjalista psychiatra Jerzy Pobocha, biegły sądowy w zakresie psychiatrii.

- Kobieta, która wypiła drinka, może robić najróżniejsze rzeczy, a gdy trzeźwieje i budzi się, z reguły po 6-8 godzinach, ma lukę w pamięci - dodaje.

Przerażające jest to, że lek, który jest sprzedawany tylko na receptę, można bez problemu kupić na ulicy.

Reporterom "Super Expressu" zajmuje to zaledwie kilka minut...

źródło> interia.pl
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra04.12.2022 03:01:47
poziom 5

oczka
  
Admin
27.07.2009 22:37:09
poziom 6



Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #296873
Od: 2009-6-1
Najpierw odlot, potem... gwałt

Narkotyk GHB, nazywany w Polsce pigułką gwałtu lub śpiochem, przywędrował do nas z USA. Obecnie produkuje się go za naszą wschodnią granicą.

No i przemyca - w ilościach, o których nikt nie ma pojęcia... O skali zjawiska może świadczyć fakt, że w 2005 r. policja zatrzymała transport 50 tys. pigułek. GHB jest groźny, do policji dość często docierają sygnały o gwałtach dokonanych po podaniu ofierze narkotyku.

Marta była mocno wkurzona na Janusza. Nie miała stałego chłopaka, a chciała się wybrać do nowej dyskoteki i to właśnie jej sąsiad, Janusz, przyjaciel z dzieciństwa, obiecał jej towarzyszyć w najbliższy piątek. Kilka godzin przed umówionym spotkaniem zadzwonił jednak na komórkę i powiedział, że z wyprawy nici, bo przyjeżdża jego dziewczyna i idą do znajomych. Marta zdecydowała, że wybierze się sama.

Za serwowanym w większości lokali techno nie przepadała, więc była mile zaskoczona rytmami disco w nowym klubie. Spotkała znajomych z uczelni, chwilę porozmawiali, ale tamci mieli swoje towarzystwo, więc znowu siedziała przy barze i sączyła piwo. Gdy obok usiadło dwóch facetów koło trzydziestki najpierw się zirytowała. - Myślałam, że będą puszczać stałe teksty o "pięknej i samotnej", ale okazali się całkiem mili - opowiada Marta. - Zamówili jeszcze jakieś piwo, bo mocniejszych alkoholi raczej unikam, porozmawialiśmy, z jednym zatańczyłam dwukrotnie i... dalej nic. Pustka.

Marta nie wie, co się działo prawie przez całą noc. Ocknęła się na ławce, na niewielkim skwerku. - Już było jasno, a przecież pamiętam, że niedawno była godzina 20 i tańczyłam w dyskotece w całkiem innej dzielnicy - relacjonuje dziewczyna. - Byłam jakaś połamana bolał mnie brzuch, ogólnie źle się czułam, a na dodatek miałam kompletną dziurę w pamięci. Nic mi nie zginęło, miałam torebkę, a w niej komórkę i portfel, więc pomyślałam, że po prostu się upiłam.

Marta może przeszłaby nad całą sprawą do porządku dziennego, gdy nie fakt, że coraz bardziej bolało ją podbrzusze i zdecydowała się na pójście do lekarza. Internista zasugerował wizytę u ginekologa, a ten, po badaniu, stwierdził wprost: - Nie może pani uprawiać tak intensywnego seksu, bo to się może na zdrowiu odbić. Marta zbaraniała: - Jaki seks? Przecież ostatni raz to było prawie miesiąc temu... Ginekolog nie zostawił złudzeń: - W ciągu ostatniej doby odbyła pani stosunek, i to chyba nie jeden.

Marta przypomniała sobie dwójkę dyskotekowych kompanów i zrozumiała skąd ta wielogodzinna luka w pamięci, obolałe ciało i werdykt ginekologa.

* * *

- Mówią o tym pigułka gwałtu i jest to jak najbardziej zasadne określenie - mówi Katarzyna Sumara z Grupy Wsparcia dla Ofiar Gwałtów. - Dziewczyna, której wrzuci się coś takiego do drinka lub piwa nie ma o tym pojęcia, bo specyfik świetnie się rozpuszcza, jest bez smaku i zapachu. Gdy rozpoczyna się działanie, czuje się zrelaksowana, wyluzowana, choć może się trochę chwiać, mówi trochę nieskładnie i sprawia wrażenie osoby, która odrobinę za wiele wypiła. Specyfik powoduje też podniecenie seksualne. Później ofiara traci przytomność, a po powrocie świadomości nie pamięta nic z tego, co się działo.

Narkotyk, o którym mowa, zalicza się do specyfików określanych w USA mianem rape-date-drug (narkotyk na randkę z gwałtem) i występuje pod wieloma nazwami: G, liquid X, fantazy, great hormones, at bedtime, blue verve, georgia home boy, EZLay. Polscy specjaliści nazywają go GHB - kwas gamma-hydroksymaślan. Początkowo miał być stosowany do wywoływania narkozy, jednak szybko okazało się, że nie nadaje się do tego celu, gdyż nie dawał pełnej kontroli bólu, a przy tym wywoływał wiele działań niepożądanych. Według japońskich badań GHB pobudza produkcję hormonu wzrostu, a przez to - przyrost mięśni, stąd jego popularność wśród kulturystów.

Dzisiaj znalazł inne zastosowanie, jako specyfik określany mianem dyskotekowego, rekreacyjnego lub prywatkowego, można się z nim spotkać w pubach, nocnych lokalach, klubach młodzieżowych, dyskotekach. GHB w małych i średnich dawkach daje efekty podobne jak alkohol, ale jak dotychczas nie jest znana dawka krytyczna specyfiku. Śmierć może więc nastąpić nawet po zażyciu niewielkiej jego ilości.

* * *

- Słyszeć, słyszałem, ale ja tam nie wiem, czy ktoś tego używa... - dyskotekowy bramkarz z wieloletnim stażem wyraźnie wykręca się od konkretnej odpowiedzi. - A bo to łatwo odróżnić małolatę, jak wleje w siebie parę drinków, od takiej, której ktoś coś wsypał? Tu ludzie przychodzą się wyluzować, zrelaksować, zabawić, tęgo popijają, a ja nikomu do szklanki nie zaglądam
Dyskotekowy bywalec o "dragrejpie" słyszał, ale żeby tak z własnego doświadczenia, to nie. - A co to za przyjemność na śpiocha? - wykłada swój punkt widzenia. - Tu dużo jest chętnych dziewczyn i wystarczy postawić parę drinków, a nie żeby od razu w dragi inwestować. Jakaś trawka to co innego, ale takie paskudztwo?

- Ale są takie palanty, co dosypują dragi do piwa - wtrąca przysłuchująca się rozmowie mocno wymalowana dziewczyna (później okazuje się, że ma 17 lat). - Jedna moja koleżanka poszła z taki na ognisko i obudziła się po dziesięciu godzinach goła w trawie, a wypiła tylko jedno piwo. Ale chyba nic jej nie zrobili, tylko rozebrali.

Gdy pytam, czy jakoś zareagowała i zgłosiła sprawę policji, siedemnastolatka robi zdziwioną minę. - Żeby się starzy dowiedzieli? To by dopiero miała przechlapane i szlaban na wychodzenie z domu...

Właściciel dyskoteki nie zna żadnego przypadku, żeby w grę wchodziła pigułka gwałtu. - Gdyby coś takiego się zdarzyło, to pewnie byłaby policja, jakieś śledztwo. U mnie takiej sprawy na pewno nie było - wzrusza ramionami. - Tutaj wszyscy są pełnoletni, sprawdzamy dowody osobiste, żeby małolatom alkoholu nie lać, a jak się trafi ktoś z narkotykami to wylatuje na zbity pysk i ma szlaban na stałe.

* * *

GHB znane jest policjantom, ale spraw o gwałt po użyciu takiego środka nie ma. - To jest bardzo trudne do wykrycia - mówi Katarzyna Sumara. - W 8-12 godzin po zaaplikowaniu takiego specyfiku w organizmie nie już żadnego śladu. Ofiara gwałtu nic nie pamięta, więc nic nie może zeznać, teoretycznie, gdy sprawa ujrzałaby już światło dzienne, można by zrobić badania ginekologiczne i badania DNA, a później sprawdzić potencjalnych sprawców gwałtu, ale?

Wolontariuszka Grupy Wsparcia dla Ofiar Gwałtów podkreśla, że tego rodzaju historie przytrafiają się z zasady bardzo młodym dziewczynom i praktycznie nie wychodzą na światło dzienne. Nastolatki boją się rodziców, opinii środowiska, wstydzą się swojej naiwności i nikomu nie mówią o zajściu. No, chyba, że zaczną się poważniejsze problemy w postaci niechcianej ciąży. - Miałam taki jeden przypadek, gdy dziewczyna opowiedziała o tym, co zapamiętała, gdy okazało się, że jest w ciąży - relacjonuje pani Katarzyna. - Było dochodzenie, portrety pamięciowe dwóch mężczyzn poznanych w studenckim klubie, ale poza ofiarą gwałtu nikt ich po kilku tygodniach nie pamiętał, więc sprawa została umorzona.

* * *

Choć policjanci przyznają, że problem istnieje, to jednak są zdania, że jest on marginalny. - GHB to dość kosztowny specyfik i nastolatków bywających w dyskotekach nie bardzo na niego stać - mówią. - Ponieważ jednak o pigułkach gwałtu zrobiło się swego czasu głośno, to młodzież szuka tańszych środków o podobnym lub zbliżonym działaniu. Niestety - znajduje.

Zapytany o te zbliżone specyfiki lekarz bez specjalnego zastanowienia wymienia trzy dostępne w aptekach specyfiki, stosowane jako środki nasenne. - Działanie zbliżone, zwłaszcza gdy mówimy o GHB w kontekście pigułek gwałtu - mówi. - Przykładowo taki (tu pada nazwa leku) działa tłumiąco na niektóre centra w mózgu, co powoduje rozluźnienie mięśni, rozładowanie napięcia oraz zmniejszenie lęku. Po większej dawce błyskawicznie traci się świadomość, a później ma się takie same problemy z przypomnieniem sobie, co się działo jak po GHB.

* * *

W USA odnotowuje się sporą liczbę gwałtów popełnianych przy użyciu pigułki GHB, która działa jak usypiający narkotyk. W San Diego stanął przed sądem Andrew Luster, spadkobierca fortuny firmy kosmetycznej Max Factor, za popełnienie serii takich gwałtów. Na zdjęciach dołączonych do materiałów dowodowych widać, jak uprawia seks ze śpiącymi kobietami. W Nowym Jorku student Uniwersytetu Hofstra został aresztowany za zabójstwo swojego kolegi, także studenta tej uczelni, który w chwili śmierci był odurzony.

* * *

W Polsce również zdarzają się sytuacje, w których młode kobiety zgłaszają się na komisariaty policji twierdząc, że były na dyskotece lub w pubie, coś wypiły, potem źle się poczuły i niczego nie pamiętają. Obdukcja lekarska wykazała gwałt na osiemnastoletniej dziewczynie z Jaworzna, której podstępnie podano w pubie narkotyk. Straciła świadomość i pamięć, po dwóch dniach ocknęła się w... Mysłowicach.

Inna ofiara poszła na sesję zdjęciową do kobiecego magazynu. Fotograf zaproponował modelce szklankę wody. Wypiła i nie pamięta, co było dalej. Później w Internecie pojawił się film pornograficzny, którego jest główną bohaterką.

Młoda mieszkanka Łodzi wybrała się do pubu przy ul. Pomorskiej. Wkrótce dosiadło się do niej dwóch mężczyzn, gdy wyszła do toalety dosypali jej narkotyk do piwa. Dziewczyna po jego wypiciu straciła świadomość. Odzyskała ją następnego dnia w mieszkaniu na jednym z łódzkich blokowisk. Wyniki badań ginekologicznych potwierdziły, że została brutalnie zgwałcona.

Z ustaleń Centralnego Biura Śledczego wynika, że pigułki gwałtu wytwarzane są za wschodnią granicą, a w ich produkcję inwestują polskie i rosyjskie grupy przestępcze...

Ireneusz Kutrzuba

źródło informacji: MWMedia
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRZEMOC W SZKOLE I PRACY » STRZEŻ SIĘ PIGUŁKI GWAŁTU!

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków