NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PRZEMOC W SIECI » PRZEMOC W SIECI

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Przemoc w sieci

  
Admin
22.08.2011 14:44:23
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #754205
Od: 2009-6-1


Ilość edycji wpisu: 1
Ponad 400 zgłoszeń dotyczących nielegalnych treści w internecie odnotowuje każdego miesiąca http://dyżurnet.pl/ - zespół Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK).
Najwięcej zgłoszeń dotyczy seksualnych nadużyć wobec dzieci. Według raportu z działalności zespołu http://dyżurnet.pl/ za rok 2010 aż 19 proc. zgłoszeń dotyczyło pornografii dziecięcej. Taki sam udział procentowy miała erotyka i nudyzm dziecięcy. NASK zaznacza, że zgłoszono też dużą liczbę witryn odsyłających do innych stron prezentujących seksualne wykorzystywanie dzieci oraz do forów z linkami i hasłami dostępu do materiałów zawierających nielegalne zdjęcia z ich udziałem.

http://dyżurnet.pl/ w swoim raporcie poinformował też o nowych niebezpiecznych zjawiskach i trendach w Internecie. W 2010 roku zespół NASK odnotował wzrost zgłoszeń dotyczących agresji. Przybiera ona różne formy, takie jak flaming, czyli celowe zaognianie wymiany zdań, trolling – nieprzyjazne zachowanie wobec innych użytkowników mające na celu rozbicie dyskusji, zakładanie ośmieszających profili, publikowanie obelżywych opinii.

W związku z ogromną popularnością serwisów społecznościowych, autorzy raportu zwracają uwagę na konieczność zwiększenia ochrony prywatności użytkowników sieci, w szczególności tych najmłodszych. Treści o kontrowersyjnym, kłopotliwym czy wstydliwym charakterze mogą negatywnie wpłynąć na postrzeganie osoby, która je opublikowała. Zespół http://dyżurnet.pl/ nieustannie podkreśla, że materiały opublikowane w internecie trudno jest usunąć.

http://dyżurnet.pl/ dąży do usuwania nielegalnych treści, m.in. poprzez kontakt z innymi zespołami reagującymi, zrzeszonymi w międzynarodowym stowarzyszeniu INHOPE lub z administratorami serwisów bądź serwera. Część spraw przekazywanych jest do innych zespołów, takich jak CERT Polska czy Helpline.org.pl. Informacje o treściach potencjalnie nielegalnych, znajdujących się na serwerach zlokalizowanych w Polsce lub w kraju, w którym nie działa żaden z przedstawicieli stowarzyszenia INHOPE, przekazywane są niezwłocznie policji.
Źródło: Charaktery.euhttp://dyżurnet.pl/
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra09.12.2023 09:55:08
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PRZEMOC W SIECI » PRZEMOC W SIECI

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków