NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » LĘKI- » ZABURZENIA LĘKOWE U KOBIET

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Zaburzenia lękowe u kobiet

  
Admin
12.09.2010 13:19:34
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #576188
Od: 2009-6-1
Kobiety cierpią częściej niż mężczyźni na zaburzenia lękowe oraz są bardziej podatne na stres. Rita Valentino wyjaśniła mechanizm odmiennej regulacji kortykoliberyny, hormonu uwalniającego kortykotropinę (ang. corticotropin-releasing hormone, CRH), dzięki eksperymentom na zwierzętach. Ten hormon powstaje w sytuacjach stresowych w miedzymózgowiu i jest odpowiedzialny za wydzielanie innych hormonów.

W psychoterapii nie doceniano przez ostatnie kilkadziesiąt lat różnic międzypłciowych uwarunkowanych biologicznie. Monika Vogelgesang, neurolog i psychiatra z AHG Klinik Münchwies, napisała na ten temat książkę pt.: „Psychoterapia dla kobiet. Podręcznik dla terapeutów kobiet i mężczyzn” (Berlin 2010), która powstała w oparciu o fachową literaturę na ten temat oraz na podstawie jej własnych doświadczeń zawodowych. Zdaniem Vogelgesang do powstawania zaburzeń lękowych u kobiet przyczyniają się uwarunkowania fizjologiczne, czyli tzw. „subiektywne uczucia zagrożenia egzystencjalnego” oraz „brak sensu życia”.Ten proces „jest uzasadniany tym, że w trakcie przeżywania strachu egzystencjalnego naszymi działaniami nie kieruje, jak zazwyczaj, dominująca kora mózgowa, lecz przewagę osiągają leżące głębiej, starsze ontogenetycznie części mózgu, które m.in. są podporządkowane układowi limbicznemu. Gdy ten układ zostaje aktywowany, dochodzi do wielu odruchów, które uwzględniają nie tylko funkcje wegetatywne, lecz także mimowolnie sterowane reakcje. Dlatego też kobieta cierpiąca na zaburzenia lękowe nie rozumie swoich przeżyć, czuje się wyobcowana i przytłoczona przez objawy strachu. To wyjaśnia, dlaczego nie tylko strach przed śmiercią towarzyszy przeżywaniu tego fizjologicznego procesu, lecz najczęściej także okropny lęk, że straci kontrolę nad własnymi działaniami, względnie, że oszaleje ...”

www.psychologie-aktuell.com

źródło: http://www.charaktery.eu/wiesci-psychologiczne/3100/Zaburzenia-lekowe-u-kobiet/
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra26.11.2022 16:46:21
poziom 5

oczka
  
BeataBeataM
25.04.2022 23:05:29
Grupa: Użytkownik

Posty: 25 #7952323
Od: 2022-4-20
Ja cierpię na stany lękowe od 2012 roku i powiem wam, że byłam na kilku terapiach i bardzo mi to pomogło bo zrozumiałam, że te stany lękowe w przypadku mojej osoby to "nagromadzone emocje ". Nauczyłam się z tym żyć i funkcjonować ale czasem przychodzi jakiś gorszy czas i lęki są bardziej dotkliwsze. Rok temu zmarł mi tata i lęki były dość uciążliwe bo nie mogłam zaakceptować tego co się stało. Zapisałam się do psychiatry [url][/url] i jak już było naprawdę trudno to zastosowałam farmakoterapie. https://filipowskipsychiatra.pl/prywatny-gabinet-psychiatryczny//

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » LĘKI- » ZABURZENIA LĘKOWE U KOBIET

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków