NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » ALKOCHOLIZM » NAPADY DRGAWKOWE

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Napady drgawkowe

lekarz Anna Zofia Antosik
  
Admin
15.01.2011 11:29:08
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #631416
Od: 2009-6-1
Napady drgawkowe zazwyczaj pojawiają się w pierwszej lub w drugiej dobie od zaprzestania ciągu alkoholowego lub od znacznego zmniejszenia ilości wypijanego alkoholu. Zazwyczaj jest to jeden lub dwa napady, które powodują krótkotrwałe i przemijające zmiany w zapisie EEG, u 3% chorych przechodzą jednak w zagrażający życiu stan drgawkowy.

Napady drgawkowe w alkoholizmie

Zazwyczaj są to pierwotnie uogólnione duże napady drgawkowe. W większości przypadków nie poprzeda ich aura obecna często w przypadku napadów padaczkowych. W przeszłości określano abstynencyjne napady drgawkowe mianem padaczki alkoholowej, jednak nie jest to określenie właściwe.
Pomimo podobnego, jak w przypadku padaczki wyglądu samego napadu drgawkowego, stany te mają jednak z padaczką niewiele wspólnego. Inna jest ich przyczyna i inne jest długoterminowe postępowanie medyczne, co jednak istotniejsze abstynencyjne napady drgawkowe przy utrzymaniu abstynencji przemijają i nie występuja ponownie.

Leczenie alkoholizmu

Choć podawane leki są takie jak w przypadku napadu padaczkowego, to jednak w przeciwieństwie do padaczki, w przypadku napadów abstynencyjnych nie prowadzi się przewlekłej terapii lekami przeciwpadaczkowymi. Pojawienie się napadów w okresie abstynencji wynika ze spadku stymulacji receptorów GABA w mózgu, które w okresie nadużywania alkoholu były nadmiernie pobudzane, stąd wytworzyła się ich nadwrażliwość.

Napady drgawkowe a predyspozycje genetyczne

Udowodniono, że wystąpienie napadów drgawkowych jest związane z osobniczą predyspozycją genetyczną i nie ma związku z ilością przyjmowanego alkoholu ani z długością picia. Wystąpienie napadu drgawkowego po zakończeniu ciągu alkoholowego usposabia jednak do wystąpienia kolejnych napadów w podobnych okolicznościach w przyszłości.

Tytuł: Napady drgawkowe
Autor: lekarz Anna Zofia Antosik
Żródło: http://abcalkoholizm.pl/
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra30.09.2023 04:02:17
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » ALKOCHOLIZM » NAPADY DRGAWKOWE

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków