NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » DDD/DDA/DDRR » DDD DZIECI DYSFUNKCYJNYCH DOMÓW

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

DDD Dzieci Dysfunkcyjnych Domów

  
Admin
23.07.2009 22:38:05
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #295390
Od: 2009-6-1
DDD Dzieci Dysfunkcyjnych Domów


--------------------------------------------------------------------------------

1 Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych /funkcje rodzicielskie spełniane w sposób chory lub wcale - łączą podobne cechy. Oto lista niektórych z tych cech opracowane przez amerykańskich specjalistów.

DDD nie wie co jest normalne, musi zgadywać. W jego domu nic nie działo się zwyczajnie, świat nieustannie chwiał się w posadach.

2 Trudno mu przeprowadzić swe zamiary od początku do końca. Zapala się do pomysłu , ale nie wie jak dość do celu.

3 Kłamie choć może mówić prawdę. W dzieciństwie nie wiedział , za co będzie ukarany lub nagrodzony, kłamie wiec "na wszelki wypadek".

4 ocenia siebie bezlitośnie , ma poczucie malej wartości lub kompletnej bezwartościowości. Nie wierzy, że można go cenić za jego własne cechy, sam ich nie rozpoznaje i nie potrafi się na nich oprzeć.

5 Trudno mu bawić się i przezywać radość, przeszkadza mu w tym stale napięcie. Równocześnie może ciągle się uśmiechać i powtarzać :"wszystko w porządku".(w przeciwieństwie do dzieci z rodzinDDA dziecko z rodziny DDD nigdy nie wiedziało kiedy spodziewać się ataku i kiedy on nastąpi np:za za wolne przejście na pasach już następował wybuch agresji.)

6Traktuje siebie strasznie poważnie. Większość problemów uważa za atak na swoją osobę, że przerastają miarę człowieka.

7 Trudno mu nawiązać i intymne stosunki. Litość myli z miłością, przeważnie kocha tych którzy potrzebują pomocy. Ktoś , kto sobie dobrze radzi, a okazuje miłość DDD , jest posadzony o nieczysty interes.

8 Boi się odrzucenia, ale sam odrzuca. Woli "uprzedzić" odrzucenie, wiedząc że i tak to nastąpi, bo nie wierzy, że może być kochany.

9 Przesadnie reaguje na zmiany, nad którymi nie ma kontroli. Wszystko co nowe jest niebezpieczne: ludzie , sytuacje, zachowania. Kolejny raz usuwa mu się grunt spod nóg.Stosuje nieugięte zasady w życiu,czuje się z nimi bezpiecznie i pewnie.

10 Czuje się inny. Ma poczucie ze nikt nie przezywa takich problemów jak on.

11 Stale potrzebuje uznania i afirmacji. Robi mnóstwo , żeby je otrzymać, ale i tak w nie nie wierzy. Stara się zapracować na następne, które znów podważa.

12 Albo jest nadmiernie odpowiedzialny, albo nadmiernie nieodpowiedzialny. Bardzo mu trudno wymierzyć granice tego , co zależy od niego , a co już nie.

13 Jest lojalny do ostateczności nawet w obliczu dowodów na nielojalność wobec innych osób. Nie wie, kiedy jest wykorzystywany, a kiedy nie.

14 Domaga się natychmiastowego zaspokojenia zachcianek. Boi się , ze jeżeli nie dostanie tego czegoś od razu, to może już nigdy nie dostać.

15 Automatycznie poddaje się sytuacji , zamiast rozważyć inne możliwości.

16 Szuka napiec i kryzysów, a potem skarży się na nie. Stan napięcia jest znany, znany jest też brak satysfakcji.

17 Unika konfliktów lub bądź je zaostrza . Rzadko rozwiązuje.

18 Boi się niepowodzeń, ale sabotuje własne sukcesy. Stawia sobie tak wysokie wymagania, że nie może im sprostać. Swój sukces mierzy wartością cudzych pochwal, sam nie umie się cieszyć

19 Boi się krytyki, każda odbiera jako osobisty atak i zagrożenie, ale sam krytykuje i osadza.

20 Żyje w izolacji od ludzi, nawet gdy jest pozornie wśród nich. Czuje strach przed ludźmi, samotność, brak poczucia przynależności. Boi się zwłaszcza władzy i zwierzchników.

21 Czuje się winny , ilekroć staje lub chciałby stanąć w obronie własnych praw. Łatwiej mu troszczyć się o innych niż o siebie. Pozwala mu nie dostrzegać własnych realnych wad i unikać odpowiedzialności wobec siebie.

22 W chwilach , gdy wszystko układa się dobrze , ogarnia go dezorientacja i "nuda", czeka aż coś się stanie. Porządni , spokojni ,czuli partnerzy są nieciekawi i porzucani.Wszystkie związki niszczy pod pozorem dobroci.Każde wyłamanie się z przyjętych zasad przez współpartnera jest surowo karane.

23 Reaguje głównie na to , co robią inni, zatracając własne JA.

24 Uzależnia się od agresji. W ten sposób kontynuuje ten sam rodzaj wzajemnej zależności, jaki łączył go z rodzicami lub kimś innym w rodzinie.

DDD nie odpowiada za to co go spotkało, jednak jest odpowiedzialny za swój powrót do zdrowia . Jedynym sposobem na uzyskanie kontroli nad własnym życiem jest przejecie za nie odpowiedzialności
_________________
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra09.12.2022 21:21:17
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » DDD/DDA/DDRR » DDD DZIECI DYSFUNKCYJNYCH DOMÓW

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków