NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PSYCHOLOGIA » WARTOŚĆ DOBREGO SAMOPOCZUCIA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Wartość dobrego samopoczucia

  
Admin
14.09.2010 15:35:24
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #576822
Od: 2009-6-1
Czy bogacze są szczęśliwi? Dlaczego wielu z nas haruje po godzinach, aby "potem" nie mieć czasu i ochoty na radość z osiągniętych sukcesów? Na te pytania starali się odpowiedzieć Daniel Kahneman i Angus Deatin z Princeton University w USA.

Pieniądze szczęścia nie dają, ale podnoszą nasze zadowolenie z życia, chociaż tak naprawdę wcale nie doświadczamy więcej pozytywnych uczuć niż osoby o mniejszych dochodach, uważają naukowcy z Princeton University (w stanie New Jersey). Daniel Kahneman i Angus Deatin przeanalizowali dane z ankiety przeprowadzonej wśród ponad 450 tys. Amerykanów, która dotyczyła m. in. wysokości dochodów, stanu cywilnego i sytuacji rodzinnej oraz stanu ich samopoczucia. Naukowcy przyjrzeli się przede wszystkim uważnie zadowoleniu ankietowanych osób - zarówno w odniesieniu do życia w ogóle, jak również do jego konkretnych aspektów np. Czy śmiałeś/śmiałaś się wczoraj?, Czy ostatnio byłeś/byłaś smutna?. Poziom szczęścia wynosił przeciętnie 6,76 na 10 możliwych do zdobycia punktów. W rzeczywistości osoby zarabiające mniej pieniędzy nie czuły się najczęściej tak szczęśliwe jak ci, którzy są dobrze sytuowani. Jednak w przypadku ludzi, których roczny dochód wyniósł 75 tys. dolarów (58 tys. euro), gruby portfel nie wpłynął znacząco na poprawę ich samopoczucia. Również osoby, które zarabiały najwięcej, nie były bardziej zadowolone niż osiągający średnie dochody. Ogólny poziom zadowolenia z życia wzrasta jednak mimo wszystko wraz z wyższą pensją. Stąd też wniosek, że dobry nastrój i zadowolenie to zupełnie inna para kaloszy. Bogaci ludzie nie są bezgranicznie szczęśliwi, ponieważ ważniejsze od pieniędzy są w tym przypadku dobre zdrowie, sytuacja rodzinna czy brak samotności. Natomiast ogólne zadowolenie z własnego życia zależało w przypadku ankietowanych Amerykanów bardzo mocno od wysokości ich dochodów.

źródło : www.gehirn-und-geist.de
skopiowene z: http://www.charaktery.eu/wiesci-psychologiczne/3117/-Wartosc-dobrego-samopoczucia-/
_________________
http://placzdziecka.blox.pl/html
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra24.05.2022 10:20:07
poziom 5

oczka
  
adullam
21.09.2010 20:40:22


Grupa: Użytkownik

Lokalizacja: Lębork

Posty: 2 #579477
Od: 2010-9-21
Bardzo krótkowzroczne konkluzje w/w badaczy.
Chodzi o to że nieszczęśliwy jest zarówno bogaty jak i biedny.
Może bogaty jest bardziej bo myśli o fantazmatach i ulega pewnym syndromom np ; przyzwyczajenie, czego biedni nie doświadczają. Wyniki mogą być wiarogodne własnie w hedonistycznej ameryce gdzie na ogół pieniądze jest wszystkim - moneizm. Ale to młody kraj, bez historii, autorytetów, ezoteryków, tradycji, pozbawiony jakiejkolwiek głębszej refleksji moralnej i etycznej.
( ot same wyniki to potwierdzają-moje założenia)

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PSYCHOLOGIA » WARTOŚĆ DOBREGO SAMOPOCZUCIA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków