NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » KSIAŻKI WARTE UWAGI » PRZEMOC

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Przemoc

  
Admin
22.07.2009 20:11:55
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #294747
Od: 2009-6-1
PRZEMOC DOMOWA
Obrazek
Na rynku wydawniczym jest już wiele publikacji z zakresu przemocy w rodzinie. Książka Sharon D. Herzberger jest inna. Umieszcza zjawisko przemocy domowej w obrębie zainteresowania psychologii społecznej. Czytelnik dowie się z niej o biologicznych i społecznych przyczynach agresji w rodzinie oraz o jej konsekwencjach. Pozna sposoby zapobiegania przemocy i metody postępowania w przypadku jej wystąpienia oraz cechy charakterystyczne rodziny, które ułatwiają lub hamują stosowanie agresji przy rozwiązywaniu konfliktów.
Istotną częścią książki są te fragmenty, które dotyczą reakcji społeczeństwa na agresję wobec członków rodziny, ich zróżnicowania i dynamiki zmian w tej sferze.
Publikacja ta przeznaczona jest dla studentów – uczestników specjalistycznych programów kształcenia w zakresie przemocy. Może być także uzupełnieniem podręcznika z zakresu psychologii społecznej. Została również napisana z myślą o zainteresowanych tematem „nieprofesjonalistach”, którzy chcą zrozumieć ten trudny i powszechny problem społeczny.
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra26.11.2022 18:07:04
poziom 5

oczka
  
Admin
22.07.2009 20:12:51
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #294748
Od: 2009-6-1
Zniewolone dzieciństwo: ukryte źródła tyranii
Obrazek
Autorka demaskuje mechanizm przemocy obecny w metodach wychowawczych stosowanych wobec naszych rodziców i dziadków (tzw. czarna pedagogika), który również dziś nie budzi wątpliwości w wielu krajach świata. Analizując dzieciństwo pewnej narkomanki (Christiany F.), pewnego przywódcy politycznego (Adolfa Hitlera) i pewnego dzieciobójcy (Jurgena Bartscha), którzy jako dzieci padli ofiarą niegodziwości i licznych upokorzeń, autorka kreśli sugestywny obraz zniszczeń, jakich dokonuje w człowieku przemoc, i wynikających stąd zagrożeń społecznych.
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Admin
22.07.2009 20:13:49
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #294749
Od: 2009-6-1
Toksyczni rodzice
Obrazek
Wszyscy na ogół wiemy, że dzieci mają pewne podstawowe, nienaruszalne prawa: powinny być karmione, ubierane, ochraniane i bezpieczne. Zarazem mają prawo do rozwoju emocjonalnego, do szacunku dla swych uczuć, a także do tego, by traktowano je w sposób umożliwiający rozwój poczucia własnej wartości. Mają prawo być dziećmi, przeżyć swe lata młode z radością, spontanicznie, nieodpowiedzialnie. Naturalnie, w miarę jak dzieci dorastają, kochający rodzice winni pielęgnować ich dojrzałość, powierzając im różne obowiązki i zadania, ale nigdy za cenę dzieciństwa. Rodzice od czasu do czasu mają prawo popełniać błędy, nie mogą być cały czas emocjonalnie otwarci i jest zjawiskiem normalnym, że czasami krzyczą na swoje dzieci. Większość dzieci znosi okazjonalnie wybuchy złości dopóki otrzymuje, jako przeciwwagę, dużo miłości i zrozumienia. Jest niestety wielu rodziców, których negatywne wzorce zachowań w sposób stały i dominujący wpływają na życie dziecka. To są właśnie rodzice, którzy wyrządzają krzywdę. Susan Forward określa ich mianem "toksycznych rodziców". Zdaniem autorki prawie wszyscy dorośli, dzieci toksycznych rodziców, bez względu na to czy byli bici jako malcy, czy pozostawiani samym sobie, seksualnie znieważani czy traktowani jak głupcy przesadnie chronieni czy też przeciążeni poczuciem winy, cierpią na zachwianie poczucia własnej wartości, czują się niekochani. Dzieci takich rodziców świadomie lub nie, same siebie winią za zniewagi od nich pochodzące. Stając się dorosłymi, nadal dźwigają ciężary winy i nieadekwatności i trudno im zbudować pozytywny obraz samego siebie, a brak pewności siebie i poczucia własnej wartości ujemnie odbija się na każdym aspekcie ich życia. Autorka pragnie, aby czytelnik zastanowił się nad swoim dotychczasowym życiem, proponuje wspólną wędrówkę ku prawdzie i ku odkryciom, zapewniając, że po przeczytaniu tej pracy pokieruje on swoim życiem bardziej niż kiedykolwiek przedtem. Susan Forward jako terapeutka posługuje się przykładami ze swojej praktyki zawodowej, nie dramatyzuje celowo, stara się odtworzyć je w oryginalnej formie, zmieniając jedynie dane personalne. Książka została podzielona na dwie części; w pierwszej autorka rozważa w jaki sposób rodzice mogą odciskać swoje piętno na dzieciach, w drugiej udostępnia szereg specjalnych technik i strategii zachowań służących zmianie destrukcyjnych wzorców życia oraz umożliwiających stanie się takim człowiekiem, jakim chcemy być. Za najczęstsze błędy i zachowania popełniane przez "toksycznych rodziców" autorka uważa:
1. "Rodzice jako bogowie".
2. Pozbawianie dzieci dzieciństwa.
3. Kontrolowanie dzieci.
4. Dzieciństwo w rodzinie alkoholików.
5. Mówienie dzieciom okrutnych słów.
6. Stosowanie przemocy fizycznej.
7. Kazirodztwo.
Książkę "Toksyczni rodzice" polecałabym do przeczytania nie tylko dorosłym, którzy już dzieci mają małe lub duże, aby zrewidowały i oceniły swój stosunek do dzieci oraz spróbowały dokonać oceny swojego postępowania pod kątem - czy ja jestem lub może byłem toksycznym rodzicem?” Dzięki temu może uda nam się zmienić swoje postępowanie i unikać w miarę możliwości błędów w wychowywaniu dzieci. Dla tych, którzy są jeszcze przed momentem stania się rodzicem jest to lektura ku przestrodze, jakim nie należy być matką czy ojcem. Pamiętajmy o tym, że to prawdziwa miłość daje poczucie ciepła, przyjemności, bezpieczeństwa, stabilności i wewnętrznego spokoju, i że dzieci przychodząc na świat są bezbronne i zależne od nas rodziców, nie zawiedźmy ich zaufania.
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Admin
22.07.2009 20:14:46
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #294750
Od: 2009-6-1
"Skradzione jutro"
Obrazek

Skradzione jutro. Jak zrozumieć i leczyć kobiety wykorzystywane seksualnie w dzieciństwie

Steven Levenkron, Abby Levenkron
"Skradzione jutro" w prosty i wyczerpujący sposób przedstawia dewastacyjne konsekwencje, jakie pociąga za sobą wykorzystywanie seksualne w dzieciństwie i spustoszenia, do jakich później dochodzi w życiu dorosłym.
Oparta na relacjach 19 kobiet książka amerykańskiego psychoterapeuty Stevena Levenkrona jest nie tylko próbą zrozumienia ofiar molestowania w dzieciństwie i metod obronnych, jakie stworzyły sobie do radzenia sobie z wykorzystywaniem, lecz przede wszystkim praktycznym podręcznikiem, który krok po kroku opisuje przebieg leczenia skutków przemocy seksualnej. Adresowana przede wszystkim do terapeutów, przystępnie napisana książka Levenkrona stanowić będzie inspirację, otuchę i wsparcie dla nastolatek i kobiet, które w dzieciństwie były wykorzystywane seksualnie, a które w rezultacie - najczęściej nie zdając sobie z tego sprawy - borykają się z całą masą zachowań autodestrukcyjnych.
"Skradzione jutro" stara się namówić dziewczęta i kobiety do przerwania milczenia i szukania pomocy, aby w ten sposób powstrzymać mechanizm błędnego koła autodestrukcji i odzyskać kontrolę nad własnym życiem.
Wykorzystanie seksualne w dzieciństwie to wciąż temat tabu, który jest mało zrozumiany nie tylko przez ogół społeczeństwa, ale i przez same poszkodowane, ich rodziny i osoby najbliższe. Książka ta niewątpliwie uświadomi wszystkim skomplikowaną dynamikę molestowania seksualnego w dzieciństwie, a co najważniejsze, wskaże drogę ofiarom oraz da wskazówki tym, którzy chcą im pomóc, jak uwolnić się od przeszłości i odzyskać "skradzione jutro"
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Admin
22.07.2009 20:15:40
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #294751
Od: 2009-6-1
Kato-tata. Nie-pamiętnik
Obrazek

Halszka Opfer
wydanie 1
styczeń 2009
Stron: 184
Format: 12,5 x 19,5 cm

"Kato-tata" odsłania tabu, dotyka wrażliwego ciała wykorzystywanego dziecka, które nie szuka nigdzie pomocy a jątrzące rany nie goją się i roznoszą w nieskończoność, również na ciele i duszy dorosłej kobiety. Niechętnie rozmawiamy o molestowaniu dzieci, a już na pewno za wszelką cenę unikamy odnośników do osobistych doświadczeń naszych rozmówców, jakby bojąc się, że niechcący poruszone wspomnienia zaczną cuchnąć. Dlatego tak ważne jest, żeby to dziecko zaczęło krzyczeć, żeby wykrzyczało z siebie tę traumę, poczucie winy i strach. W "Kato-tacie" dziecko właśnie krzyczy, prostym, zwykłym językiem, wypranym z zawiłości literackiego stylu. Dopóki ten niezrozumiały ból siedzi cicho, dziecko będzie nadal cierpieć, choćby miało sto lat.

Jeśli wyobrazimy sobie "Niedole cnoty" Sade'a w połączeniu z "Malowanym ptakiem" Kosińskiego przeniesione na Dolny Śląsk w realia lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych - możemy w przybliżeniu określić "Kato-tatę". Czytając tę książkę schodzimy do piekła i zastanawiamy się ile takich piekieł znajduje się w naszym najbliższym otoczeniu.
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Admin
12.11.2009 11:07:01
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #362629
Od: 2009-6-1


Ilość edycji wpisu: 2
Jak uchronić dziecko przed przemocą.

Obrazek

Autorka radzi rodzicom, jak powinni postępować z dziećmi, gdy ich samych ponoszą emocje, gdy krzyczą, a nawet mają ochotę uderzyć dziecko. To od nich zależy, czy w przyszłości ich dzieci będą umiały bronić się przed przemocą. Jeśli dorośli sami ją stosują, z pewnością odbije się to na psychice potomstwa.

Obrazek

Wydawnictwo: WAM
ISBN: 5900759106426
Format: Audio
Nośnik: 4
Typ: Audiobook

Czyta: Dorota Bochenek, Maciej Słota

Dobro dzieci jest szczęściem. Co robić by nieświadomie nie ranić dziecka, ani nie dopuścić by zrobili to inni. U źródeł krzywdy często leży niewiedza. Zawiniona. Poznawaj, by widzieć radosne oczy dzieci. CD 1 Rozdział pierwszy: Jak rozpoznać czy dziecko jest molestowane? Rozdział drugi: Czy Twoje dziecko jest bezpieczne przy Tobie? CD 2 Rozdział trzeci: Umacnianie w dziecku poczucia własnej wartości Rozdział czwarty: Dać czy nie dać klapsa? Rozdział piąty: Przekazywanie zdrowego podejścia do seksu CD 3 Rozdział szósty: Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w domu i podczas zabawy? Rozdział siódmy: Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w szkole? CD 4: Rozdział ósmy: Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w kościele? Rozdział dziewiąty: W poszukiwaniu uzdrowienia i przebaczenia
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Admin
12.11.2009 11:28:48
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #362654
Od: 2009-6-1
Jadwiga Bińczycka
Między swobodą a przemocą w wychowaniu


Obrazek

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Impuls
Data wydania: 2005
ISBN: 83-7308-516-5
Format: A5, Stron: 72
Okładka: miękka

Przedmiotem rozważań w książce jest dziecko uwikłane w różne sytuacje wychowawcze, dziecko, a nie suche problemy, reguły, definicje. Skoncentrowanie się na osobie wychowanka nie jest tożsame z odrzuceniem teoretycznej refleksji, z unikaniem poznania myśli i doświadczeń innych ludzi. Tej refleksji teoretycznej Autorka przypisuje funkcję pomocniczą. Powinna ona wzbogacać o pogłębiać postrzeganie konkretnego dziecka. Współcześnie podejmowane są liczne próby wychowania swobodnego, organizowania „szkół bez stresu”, „szkół bez lęku”. Koncepcje te wywołują silny opór ze strony rygorystów. Opór ten wzmacniany jest lekiem przed narastającą falą agresji w szkole, w domu, na podwórku. Agresja może rodzić się ze strachu, ale czy można ją zwalczać poprzez agresywne, rygorystyczne wychowanie? Kto ma rację – czy tradycyjnie nastawieni rygoryści, czy zwolennicy liberalizmu w wychowaniu? W tej publikacji Autorka próbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania.
_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra26.11.2022 18:07:04
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » KSIAŻKI WARTE UWAGI » PRZEMOC

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków