NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » AKCJE I KAMPANIE SPOŁECZNE » MARSZ NADZIEI I ŻYCIA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Marsz Nadziei i Życia

  
Admin
22.08.2011 15:40:17
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #754229
Od: 2009-6-1
10 września w Krakowie o godz. 14 rozpocznie się IV Marsz Nadziei i Życia. Celem Marszu jest nagłośnienie idei dawstwa szpiku kostnego oraz zwrócenie uwagi na sytuację osób chorujących onkologicznie. „Charaktery” patronują wydarzeniu.

Statystycznie w Polsce co roku na choroby nowotworowe krwi zapada ok. 3,7 tys. osób. Niestety aż 70% chorych nie posiada dawcy wśród najbliższej rodziny. Zachodzi wówczas konieczność poszukiwania odpowiedniej osoby w bankach i rejestrach dawców niespokrewnionych. Banki powinny zatem posiadać jak największą ilość potencjalnych dawców szpiku kostnego. Zasoby polskich rejestrów są bardzo małe. Obecnie w Polsce zarejestrowanych jest ponad 140 tysięcy osób. W Niemczech ta liczba osiągnęła 3,7 mln natomiast w rejestrach światowych jest ich ok. 14 mln.

Organizatorem Marszu jest Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”. Oficjalna część wydarzenia odbędzie się w siedzibie krakowskiego urzędu miasta.Tam znani aktorzy przeczytają listy napisane przez osoby chore na białaczkę lub inne nowotwory. Listy zawierają nie tylko opisy doświadczeń autorów związane z chorobą, ale przede wszystki wyrażają ich marzenia i postanowienia.

Nastęnie rozpocznie się Marsz na trasie: Magistrat – ul. Grodzka - Rynek Główny – ul. Wiślna – ul. Franciszkańska 3 - Okno Papieskie. Jego uczestnikami będą mieszkańcy Krakowa, zaproszeni goście, przedstawiciele krakowskich władz oraz wolontariusze. Każda z osób zostanie obdarowana listami przymocowanymi do zielonych balonów.

IV Marsz Nadziei i Życia zostanie zakończony pod Oknem Papieskim akcją „Uwolnić marzenia” czyli wysłaniem zielonych balonów z listami osób chorych. Na trasie Marszu oprawę muzyczną zapewni Międzyszkolny Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiak" oraz Jazzmani, którzy poprowadzą przemarsz.

Patronat Honorowy nad Marszem objęli: Metropolita Krakowski - Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz Prezydent Miasta Krakowa - prof. Jacek Majchrowski. Głównym Sponsorem Marszu jest Tauron Polska Energia. Dotychczas listy dzieci czytali między innymi: Urszula Grabowska, Piotr Cyrwus, Artur Dziurman, Dorota Segda, Magdalena Walach, Krzysztof Globisz, Tadeusz Huk, Ola Maurer i Tomasz Schimscheiner.

Założycielka Fundacji „Podaruj Życie”, Urszula Smok, chorowała na białaczkę i przeszła pomyślnie przeszczep szpiku kostnego. Celem działalności Fundacji jest niesienie pomocy chorym na nowotwory krwi, osobom po przeszczepie szpiku, popularyzowanie idei dawstwa szpiku oraz prowadzenie jedynego w Polsce południowej Rejestru Dawców Szpiku.Organizacja prowadzi aktywną działalność w zakresie pomocy osobom chorym na białaczkę. Jedną z najbardziej skutecznych, metod leczenia tej choroby jest przeszczep szpiku kostnego. Aby był on możliwy konieczny jest dawca. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie zgodnego genetycznie dawcy rodzinnego, ale jest to możliwe tylko u ok. 30% chorych. Najczęściej zachodzi konieczność poszukiwania dawcy wśród osób niespokrewnionych.

Zapraszając wszystkich chętnych do udziału w Marszu organizatorzy równocześnie serdecznie proszą o ubranie (zabranie ze sobą) czegoś w kolorze zielonym.

Więcej informacji: http://www.podarujzycie.org/

Fundacja Urszuli Smok „Podaruj Życie”
PKO-BP S.A. II O/Kraków 84 1020 2906 0000 1702 0085 9694


_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra26.11.2022 17:46:56
poziom 5

oczka
  
niezdecydowana
22.07.2013 14:50:35
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #1545937
Od: 2013-7-15
Zawsze bałam się, że zachoruję na raka. Dużo o tym czytam i mam wrażenie, że w Polsce jest słabo z profilaktyką.

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » AKCJE I KAMPANIE SPOŁECZNE » MARSZ NADZIEI I ŻYCIA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków