NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » WASZ KAWAŁEK PODŁOGI » CO Z TYMI ŚMIECIAMI?

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Co z tymi śmieciami?

  
niezdecydowana
29.07.2013 12:07:51
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #1554387
Od: 2013-7-15
Też u was w mieście panuje chaos totalny z nowymi zasadami wywózki śmieci?
U nas cały czas jeszcze jest pewne zamieszanie, np. u mnie okazało się, że będę musiała dokupić jeszcze jeden pojemnik (znalazłam już jakiś tu: http://www.eco-market.pl/pojemniki-na-odpady - kupię jeden duży, żeby cały ten bałagan pomieścić)
Jak na nasze potrzeby, mam wrażenie, że śmieciarka jeździ za rzadko, a miasto jest zwyczajnie zaśmiecone...
  
Electra16.01.2021 03:12:10
poziom 5

oczka
  
Admin
29.07.2013 21:47:30
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #1555017
Od: 2009-6-1
Jeśli chodzi o śmieci w wielu miastach wprowadzono segregacje śmieci i np: we Wrocławiu firma allba wprowadziła mądra segregacje śmieci i standardowo każdy ma kontener na śmieci za który wywóz płaci oprócz tego co 2 tygodnie zabiera plastyki jak na razie dają na nie worki i za to się nie płaci oprócz tego są kontenery na makulaturę zbierane raz w miesiącu i za dostarczenie kontener się nie płaciło tak samo jak za wywóz makulatury.
W Wałbrzychu ta sama firma też robi segregacje ale tu zaczeli od odpadów bio nie wiem na jakich zasadach dostawie są kontenery czy są wliczane w koszt wywozu śmieci czy trza sobie je kupić czy na innych zasadach ...
To tyle co wiem na temat śmieci oczko
_________________
http://placzdziecka.blox.pl/html
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
niezdecydowana
08.08.2013 08:46:07
poziom 1

Grupa: Użytkownik

Posty: 26 #1562870
Od: 2013-7-15
Czyli jak zwykle - wszystko totalnie niejasno - chaos panuje - u nas nadal się sytuacja nie wyklarowała - wciąż mamy tylko same worki, a najlepsze jest to, że jeszcze w lipcu, dokładnie 15tego dostaliśmy do zapłacenia fakturę, z terminem płatności do 10tego lipca.
A ja się pytam za co oni sobie naliczają z góry takie opłaty...
  
sarna
15.09.2014 13:38:00
Grupa: Użytkownik

Posty: 16 #1941900
Od: 2014-9-15
Najpiękniejsze jest to, że temat zniknął. Czyli udało się. Miasto dało sobie radę z przejęcia odpowiedzialności za gospodarkę odpadami. Powiem więcej w moim mieście udało się to znakomicie. Do tego cena jest teraz o połowę niższa niż przed reformą.
Jedyne co mnie martwi to czy ta cena nie jest zbyt niska. Może po okresie inwestycji w park pojazdów specjalistycznych firmy obsługujące wywóz nieczystości zajęłyby się jakością sortowni. Znajoma ze szkolnej ławki jest właścicielką sortowni odpadów pod Johannesburgiem. Prowadzi ją blisko trzydzieści lat i jak przyjechała w odwiedziny do Polski była przerażona że gro naszych sortowni nie jest w budynkach zamkniętych. U nich muszą one być nie tylko zamknięte, ale i klimatyzowane, bo przez pół roku jest tam potworny upał, a potem przez kilka tygodni zimy, a w lipcu, w sierpniu nawet śniegi.
Przeglądałam internet i są firmy wyspecjalizowane w budowie takich sortowni odpadów http://www.ocmer.com.pl/hale/sortownie-odpadow . Problem jednak jest chyba w strachu przed politykami. Kto firmie inwestującej w halę zagwarantuje, że nowa ekipa jaka pojawi się po wyborach samorządowych nie będzie chciała dorwać się do tortu rozdziału pieniędzy z budżetu i nie wymyśli nowego przetargu. Szkoda tylko, że cierpi na tym środowisko.
  
Gabriel
17.06.2015 20:07:48
Grupa: Użytkownik

Posty: 13 #2127027
Od: 2015-1-6
Najlepiej było na początku. Bo firmy sprzątające zabierały wszystko co postawiło się na ulicy. Trzeba było trochę ich straszyć, najlepiej działało na nich blokowanie ulicy workami na śmieci. Teraz po dwu latach jest znacznie gorzej. Nie wiem na czym to polega, ale przynajmniej u mnie zaczęli bronić się przed śmieciami sortowanymi. Jak wystawię wszystko osobno to nigdy surowców nie odbierają. Za każdym razem trzeba dzwonić by łaskawie przyjechali. Oczywiście robią to z łaską krzycząc z daleka że to chyba gabaryty, a to odbierają w wakacje i sylwestra zawstydzony
Teraz jest cicha umowa. My udajemy że segregujemy, oni udają, że segregowane odbierają.
To nie jest normalne. Niby firm które segregują odpady jest dużo https://aleo.com/pl/firmy/surowce-i-energetyka/odpady , ale podejrzewam. że im się to nie opłaca.
A może odbieraniem surowców powinni zajmować się nurkowie ?
  
Electra16.01.2021 03:12:10
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » WASZ KAWAŁEK PODŁOGI » CO Z TYMI ŚMIECIAMI?

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków