Mój mąż seksoholik
Jestem zdrowiejącym seksoholikiem. Od dzieciństwa przez ponad 20 lat praktykowałem destrukcyjne zachowania seksualne, które w miarę upływu czasu miały coraz bardziej złowrogi wpływ na moje życie. Raniłem żonę, gdyby nie jej upór nasze małżeństwo pewnie by się rozpadło. Przez nałóg straciłem szansę na wymarzoną karierę zawodową. Moim dnem było narażenie malutkich dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia a nawet życia przez to, że zamiast ich pilnować zajmowałem się pornografią.
W końcu, głównie ze względu na presję ze strony żony trafiłem do wspólnoty anonimowych seksoholików (SA), której program jest oparty na programie AA.
Początki we wspólnocie nie były łatwe. Głównie dlatego, że wciąż nie mogłem wyzbyć się pychy
i złudzeń na temat swojej choroby. Kolejne upadki przybliżały mnie jednak do dnia, gdy solidnie zacząłem pracować na programie SA. Uzyskałem pomoc od życzliwych ludzi, którzy są dla mnie przykładem jak należy pracować nad trzeźwością, staram się również pomagać.
Jestem zdumiony tym co się teraz dzieje z moim życiem. Nie tylko zaprzestałem destrukcyjnych zachowań seksualnych, ale również całkowicie zmienia mi się sposób myślenia i postrzegania świata (także kobiet). Po raz pierwszy czuję prawdziwą siłę i radość życia. Dzieje się tak dzięki pomocy wspólnoty i pracy na programie dwunastu kroków, który jest drogą stopniowego powierzania kolejnych obszarów swojego życia, pełnego cierpienia i uczynionych krzywd, miłosiernemu Bogu. Dzięki temu mogę wreszcie zacząć nawiązywać dojrzałe relacje z ludźmi i z Bogiem. Czuję jakby moje ośmioletnie małżeństwo dopiero teraz tak naprawdę się zaczęło i jestem bardzo w nim szczęśliwy.
Doświadczenie przemiany życia nie jest tylko moim udziałem, bardzo wiele osób zdrowieje dzięki pracy we wspólnocie anonimowych seksoholików i łasce Bożej.
Jest w SA również miejsce dla niewierzących, którzy traktują program jako przewodnik do własnej pracy przy wsparciu wspólnoty.
Podaję link do naszej strony, gdzie można znaleźć informacje o m.in. mitingach:

http://www.sa.org.pl/

Pozdrawiam i będę się modlił za cierpiące żony seksoholików, które tu pisały.  PRZEJDŹ NA FORUM