NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » INNE CHOROBY » WALCZĄ Z UZALEŻNIENIEM DZIECI OD KOMÓREK

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Walczą z uzależnieniem dzieci od komórek

  
Admin
24.07.2009 11:26:03
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1591 #295619
Od: 2009-6-1
Japońskie dzieci coraz częściej uzależniają się od internetu a nawet padają ofiarą przestępstw. Wszystko przez powszechnie nadużywane telefony komórkowe z dostępem do internetu.


Japoński rząd rozpoczął kampanię uświadamiającą rodzicom i nauczycielom zagrożenia związane z nadużywaniem telefonów komórkowych przez dzieci.

Według urzędnika japońskiego rządu, odpowiedzialnego za koordynację programu profilaktycznego, Masaharu Kuby, rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, że ich dzieci (w wieku szkoły podstawowej i gimnazjum) zbyt dużo czasu spędzają na korzystaniu z internetu przez komórkę, stale wymieniając się e-mailami czy zdjęciami. Nieświadomie rodzice mogą w ten sposób wyrządzić dzieciom krzywdę. - Japońscy rodzice dają dzieciom telefony bez zastanowienia. Komórka jest dla nich po prostu drogą zabawką - mówi Kuba. Dodaje, że komórki stały się jednak czymś więcej niż zabawką. Ich użycie o wiele trudniej rodzicom kontrolować niż użycie komputerów. Dlatego dzieci korespondują przez telefon nawet w nocy, bo wymagają tego stosunki towarzyskie. Funkcjonuje np. "zasada 30 min.", polegająca na tym, że na e-mail trzeba odpowiadać nie później niż po 30 min. Osoba, która nie podporządkowuje się tej zasadzie, jest wyśmiewana i szykanowana.

Pozyskane przez internet prywatne zdjęcia i poufne informacje są też używana do szantażowania młodych ludzi. Grożąc ich ujawnieniem przestępcy wymuszają pieniądze.


_________________
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra20.07.2024 23:28:36
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » INNE CHOROBY » WALCZĄ Z UZALEŻNIENIEM DZIECI OD KOMÓREK

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków