NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » PSYCHOLOGIA » UŻYWKI OBECNE W MLEKU UZALEŻNIAJĄ DZIECI

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Używki obecne w mleku uzależniają dzieci

  
Admin
12.09.2010 14:06:41
poziom 6Grupa: Administrator 

Lokalizacja: Admin

Posty: 1590 #576210
Od: 2009-6-1
Matki karmiące piersią powinny unikać palenia papierosów, ograniczyć spożycie kawy i kofeiny oraz narkotyków.

Wszystkie te substancje przedostają się z mlekiem matki do organizmu niemowlęcia, wywołując negatywne efekty zdrowotne lub uzależniając - sugerują badania hiszpańskich naukowców z oddziału pediatrycznego w Hospital del Mar w Barcelonie. Badacze wzięli pod uwagę średnią ilość mleka spożywanego przez niemowlę, czyli ok. 150 mililitrów na kilogram masy ciała. Analizowali w mleku matki zawartość poszczególnych substancji i odnosili się do wskazań American Academy of Pediatrics (AAP).

Okazało się, że mleko matki palącej papierosy zawiera nikotynę od 2 do 240 ng/ml, co oznacza, że dziecko otrzymuje dawkę nikotyny od 0.3 do 36 ug/kg/dzień. Dzieci karmione takim mlekiem częściej cierpią na kolkę i infekcje dróg oddechowych.

Kofeina, która znajduje się w kawie, herbacie, napojach z colą i lekach wywołuje u dzieci nerwowość i bezsenność. Dużo zależy od dawki kofeiny, spożywanej przez matkę. Naukowcy sugerują ograniczenie jej spożycia do maksymalnie 300 mg/dzień, czyli ok. trzech filiżanek kawy dziennie. W przypadku spożycia alkoholu nie przeprowadzono badań, które określiłyby możliwe do przyjęcia dawki. Niektóre z eksperymentów wskazują, że alkohol pity przez matkę wpływa na rozwój motoryczny dziecka, jego sen, zmniejsza łaknienie i zwiększa ryzyko hipoglikemii. Jeśli matka pali konopie, trujące związki przedostają się do organizmu dziecka zarówno z mlekiem matki, jak i z dymem, co powoduje uspokojenie, letarg, osłabienie i złe nawyki żywieniowe.

Matki karmiące powinny całkowicie wystrzegać się kokainy. Przykład jej wpływu na dziecko dobrze widać u dwutygodniowego chłopca, którego karmiła matka zażywająca kokainę. Maluch cierpiał na pobudliwość nerwową, drżenie, rozszerzenie źrenic, tachykardię i wysokie ciśnienie zaraz po karmieniu.

Amfetamina może powodować pobudzenie, płacz i brak snu, jeśli dostanie się do organizmu dziecka z mlekiem matki. Z kolei heroina spowoduje uzależnienie.
Morfina, kodeina zawarte w lekach, czy beznodiazepiny również przedostają się z mlekiem matki do organizmu niemowlęcia, podobnie jak leki antydepresyjne czy antypsychotyczne. AAP sugeruje zwrócenie uwagi na dawki i konieczność stosowania tych substancji w czasie karmienia. Ich dokładny wpływ na niemowlęta nie jest jeszcze poznany.

Źródło: www.sciencedaily.com
skopiowane z: http://www.charaktery.eu/wiesci-psychologiczne/2986/Używki-obecne-w-mleku-uzależniaja-dzieci/
_________________
http://placzdziecka.blox.pl/html
A gdy serce twe przytłoczy myśl, że żyć nie warto,
z łez ocieraj cudze oczy, chociaż twoich nie otarto.
  
Electra24.05.2022 10:45:35
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » PSYCHOLOGIA » UŻYWKI OBECNE W MLEKU UZALEŻNIAJĄ DZIECI

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny

Marzycielska Poczta. darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków